
СЕРВІС
Дослідний водій знає, що з настанням холодів машину обов'язково потрібно "перевзути". Однак все ще є прихильники теорії, що зимові шини – швидше забаганка, ніж необхідність. Сьогодні ми намагатимемося розвінчати це переконання.
Любителі економити воліють ставити на свої авто так звані всесезонні шини, вважаючи їх оптимальним рішенням для будь-якої пори року. Але вони забувають, що в Україні її універсальність дуже сумнівна, тому що для нашого клімату характерна велика різниця температури взимку та влітку; “всесезонка” Насамперед призначена для м'яких європейських зим. І більше того, ті, хто прагнуть знизити витрати, купуючи всесезонні шини, зрештою переплачують, адже зношування такої гуми відбувається протягом усього року і потреба змінити шини виникає частіше, ніж при використанні сезонної гуми.
У нашому кліматі гуму необхідно міняти раз на півроку. Справа в тому, що літні шини та зимові шини радикально відрізняються малюнком протектора і, відповідно, характером взаємодії з дорожнім покриттям. У той час, як літні забезпечують відмінну керованість автомобілем на асфальті, зимові шини запобігають заметам і покращують гальмівну здатність машини на льоду та на снігу. При використанні літніх шин на зимовій дорозі зчеплення з покриттям буде мінімальним, що значно збільшує ризик ДТП, тоді як зимові шини оснащені особливими ламелями, які гарантують безпеку. До того ж гальмівний шлях автомобіля з літньою гумою на засніженій дорозі може зрости в рази, створюючи небезпечні умови навіть для досвідчених водіїв.
Слід також зазначити, що склад літніх та зимових шин відрізняється; зимові зроблено таким чином, щоб залишатися еластичними на морозі.
Авторезина, що відповідає погодним умовам, – це насамперед питання безпеки. І в такому питанні не може бути компромісів: в теплу пору року слід вибирати літні, взимку – зима. зимові шини.